Gdzie-na-narty.pl > Austria > Artykuły > Najlepsze snowparki Austrii

Masz w planie wypad narciarski? Nie wiesz jeszcze, dokąd chcesz pojechać? Chcesz dobrać ofertę do swoich umiejętności i budżetu? Chciałbyś skorzystać najlepiej ze swojego urlopu? Nie masz czasu samemu planować wycieczki i wydzwaniać za granicę? Nie mówisz po niemiecku? Nic nie szkodzi! Istnieją biura podróży, które zadbają o to, by twój urlop przebiegł wyśmienicie. Wystarczy dodać zlecenie, a doświadczeni agenci turystyczni zaplanują dla Ciebie wszystko od A do Z.

Najlepsze snowparki Austrii

Mówiąc o snowparkach w Austrii nie można nie wspomnieć o Absolut Parku. Jest to jedna z największych tego typu atrakcji w Europie. Znajduje się on w miejscowości Flachauwinkl, na południe od Salzburga. Ma on długość półtora kilometra i rozciąga się na prawie piętnastu hektarach. Został on podzielony na 5 części: halfpipe, railcombo, jibline, kickerline i medium kicker line. Dla nowicjuszy nazwy te mogą niewiele znaczyć, jednak zaawansowani będą wiedzieć, że czeka ich mnóstwo świetnej zabawy. Na samym dole snowparku czeka na nas chillhouse, w którym znajduje się serwis nart, mini rampa skateboardowa i ścianka wspinaczkowa. Wzdłuż snowparku ciągnie się wyciąg Absolut Schuttle, dzięki któremu możemy wyciągnąć się na górę oraz podziwiać z powietrza wyczyny profesjonalnych freestyle’owców.

Czasami snowpark to nie tylko miejsce poświęcone freestylowi. Dzieje się tak np. w Austriackim snowparku Flight & Cross Park Serfaus, gdzie poza zwykłymi skoczniami znajduje się tam mini muzeum motoryzacji. Nieużywane samochody stały się tu częścią scenografii, np. skacze się tu przez ciężarówkę lub można slide’ować dach przyczepy campingowej. Zarówno zaawansowani, średniozaawansowani jak i początkujący znajdą tu przeszkody dla siebie.

W Mayrhofen znajduje się kolejny snowpark godny uwagi. To Vans Penken Park, który posiada aż 57 różnych przeszkód i jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. Startując ze szczytu snowparku mamy do wyboru siedem dróg, zróżnicowanych wg trudności i preferencji ridera. Na tutejszym halfpipie trenuje czołówka europejskich zawodników. We wtorki i w soboty urządzane są tu sesje zdjęciowe, po których można otrzymać zdjęcie ze swoimi wyczynami. Odbywa się tu także wiele eventów i zawodów.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
 

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść